Szanowni Państwo, 

dzięki tytanicznej, benedyktyńskiej pracy Pani Marii Matejowej Torbiarz, cała Biblia Tysiąclecia została przetłumaczona na gwarę Górali Skalnopodhalańskich. Jedyne dotychczasowe wydania poszczególnych ksiąg Pisma Świętego, zawdzięczamy Ks. Kustoszowi Mirosławowi Drozdkowi z Krzeptówek, który wydrukowane i oprawione w góralskim stylu (w skórę i mosiądz), pierwsze egzemplarze Nowego Testamentu przekazał w Watykanie św. Janowi Pawłowi II.

Na prośbę Ks. Kustosza Mirosława Drozdka, Pismo Święte i poszczególne księgi wówczas przetłumaczone, zostały wydrukowane w wydawnictwie Pallotinum i trafiały w godne i oczekujące ręce. Ostatnie zamówienie na druk ksiąg Nowego Testamentu, zostało złożone przez Ks. Mirosława w 2005r., ale nie zostało odebrane w związku z niespodziewaną i szybką śmiercią Ks. Kustosza…

Dzięki staraniom Prezesa Związku Podhalan w Zakopanem w latach 2015 - 2018, Andrzeja Skupnia, pozostały w wydawnictwie nakład, został odkupiony, a księgi Nowego Testamentu w tłumaczeniu na gwarę góralską zostały podarowane wszystkim księżom biskupom, uczestnikom Konferencji Episkopatu Polski, która odbyła się w Zakopanem, w dniach 6-7 czerwca 2017r.

Pozostałe egzemplarze Nowego Testamentu pozostały w prywatnych rękach i dziś zostały udostępnione do sprzedaży, dla wszystkich, którzy potrafią docenić to unikatowe wydawnictwo.

Zapraszamy do zakupu, umieszczenia w domowej biblioteczce lub przekazanie, jako wyjątkowy prezent świąteczny, szczególny, tak jak czasy, w których przyszło nam żyć.

 

F8F3-958E3_20190319091434
286 Przedmioty

1 inny produkt w tej samej kategorii:

chat Komentarze (0)